tel/fax: 22 673 45 94
e-mail:cerkor@cerkor.com.pl

Magister inżynier Zdzisław Czapski - prekursor przemysłu ściernego w Polsce, w roku 1986 założył własną firmę CERKOR, z siedzibą w Warszawie. Wysoka jakość produktów, dotrzymywanie terminów, elastyczne podejście do klientów - to najważniejsze i kluczowe elementy, jakimi kieruje się CERKOR. To właśnie dzięki nim firma jest jedną z wiodących marek na polskim rynku przemysłu ściernego.

Ponadto wszystkich pracowników firmy cechuje długoletnie doświadczenie w produkcji wyrobów ściernych na spoiwach ceramicznych oraz wyjątkowa wiedza - zdobyta od poprzednich pokoleń.

Ściernice ceramiczne produkowane przez firmę CERKOR są wytwarzane tylko i wyłącznie z wysokiej jakości materiałów: elektrokorundu, węglika krzemu, SG, a także borazonu. Wykorzystywane są one głównie w przemyśle samochodowym oraz metalowym, jak również w innego rodzaju działalnościach.

Firma CERKOR swoje działania koncentruje przede wszystkim na produkcji różnego rodzaju wyrobów na spoiwie ceramicznym, w tym:

  • ściernic na trzpieniach stalowych prostych o średnicy 2,35 mm, 3 mm, 6 mm, 8mm
  • ściernic na trzpieniach gwintowanych M2, M2.5, M3, M4, M5, M6;
  • ściernic otworowych o kształtach T1 i T5;
  • pilników, osełek ściernych do honowania i prac ręcznych, segmentów do obciągania
  • ściernic wielkoporowych do obróbki tworzyw sztucznych i gumy;
  • ściernic borazonowych z CBN oraz SG;
  • ściernic magnezytowych typu HEATLESS do obróbki akrylu

Ściernice te stosuje się przede wszystkim w celu wstępnej, zgrubnej i precyzyjnej obróbki różnego rodzaju stali (m.in. hartowanej), czy też żeliwa. Ich zadaniem jest szlifowanie oraz wygładzanie wszelkich powierzchni, zwłaszcza w przemyśle metalowym.  Ponadto warto również dodać, iż specjalne, z wyjątkowo wytrzymałą strukturą ceramiczną, ściernice wielkoporowe, wykonane ze spęcherzonego elektrokorundu kulistego stosuje się do obróbki tworzyw sztucznych, a także do wygładzania powierzchni gumowych (m.in. przemysł wulkanizacyjny).

Firma CERKOR posiada w swojej ofercie również ściernice borazonowe, w których zastosowany został diament syntetyczny. Ich cechą charakterystyczną jest duża twardość, odporność na ścieranie oraz na wysoką temperaturę. Wykorzystywane są one głównie do szlifowania otworów, a także nadawania gładkości elementom wtryskiwaczy do silników Diesla. Jedną z podstawowych zalet, którą dostrzec można we wszystkich produktach ściernych firmy CERKOR, jest zastosowanie w nich materiałów najwyższej jakości, które gwarantują doskonałą obróbkę oraz wieloletnią trwałość.

CERKOR może pochwalić się Certyfikatem bezpieczeństwa "B", a wszelkie wyprodukowane przez nie produkty spełniają normy PN-85/M-59122.